כך הגשמתי חלום והתגברתי על הפרקינסון

כתבה נכתבה ע״י נינה פוקס, ynet

הגשים חלום בניסיון התשיעי: חולה פרקינסון ועו”ד.

דוד לוי (26), חולה הפרקינסון הצעיר בישראל, עבר את מבחני ההסמכה של לשכת עורכי הדין: “מתרגש מאוד ומתכוון לחגוג. אמא שלי צרחה ואבא אמר שמה שאני רוצה – אני אקבל”. ומה הלאה? “חולם להיות שופט”.

אין דבר העומד בפני הרצון: חולה הפרקינסון הצעיר בישראל הגשים את חלומו הגדול ועבר את מבחני ההסמכה של לשכת עורכי הדין, בניסיון התשיעי שלו.

רק לפני שנה התראיין דוד לוי, (26) חולה הפרקינסון הצעיר בישראל ל-ynet וסיפר על הקשיים שבהתמודדות עם המחלה הקשה וציין בין היתר כי הוא מתגעגע לחייו הקודמים שהיו מלאים בספורט ובפעילות. את התואר במשפטים, שהתחיל לפני גילוי המחלה, הוא אמנם סיים, אבל בחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין הקשו עליו לקבל את התואר הנכסף – עורך דין. “המבחן הזה קשה לכולם, אז תחשבו כמה הוא קשה לחולה פרקינסון. אבל זה לא אומר שאפסיק לנסות”, סיפר אז לוי.

אתמול (חמישי), לאחר שבמשך שלוש וחצי שנים הוא ניסה לעבור את מבחני ההסמכה תשע פעמים, הוא קיבל את הבשורה המשמחת מלשכת עורכי הדין כי עבר בהצלחה את המבחן. בשיחה עם ynet סיפר לוי על ההתרגשות הגדולה שאחזה בו עם קבלת ההודעה: “ניסיתי מאז הכתבה לעבור עוד שלוש פעמים את הבחינה ורק עכשיו, בפעם התשיעית עברתי. אני מתרגש מאוד ומתכוון לחגוג בכל דרך אפשרית. גם המשפחה והחברים שמחו מאוד, אפילו יותר ממני. אמא שלי צרחה ואבא שלי אמר שמה שאני רוצה, אני אקבל”.לדבריו, הוא נתקל בקשיים כאשר ביקש לקבל הקלות בבחינה: “שלחתי מספר מכתבים ליו”ר לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה כדי לקבל הקלות בבחינה בגלל הפרקינסון, אבל לא קיבלתי התייחסות כלשהי מנוה או מהצוות שהיה תחתיו. כשהצוות התחלף ואבי חימי נכנס לתפקיד ראש הלשכה, הוא כן התייחס למכתבים ששלחתי וגם הצוות שתחתיו התייחס וקיבלתי את ההקלות שאני צריך, שזה מבחן על מחשב עם מספיק זמן וגם במבחן עצמו הייתי צריך עוד תוספת זמן –  וקיבלתי אותה. עברתי בציון של 79 שבשבילי זה הישג גדול”.

“כשבאתי למבחן הייתי באי-וודאות”, נזכר לוי. “אבל הייתה לי תחושה מדהימה בגלל היחס המדהים שקיבלתי. גם אם לא הייתי עובר, ההרגשה שהביאו לי הייתה מדהימה וזה מספיק”. “מה שגרם לי להילחם ולא להתייאש”, הוא מוסיף, “זה חלום ילדות להיות עו”ד וגם אבא שלי, אשתי והסביבה שתמכו בי וכמובן אהבה למקצוע. החלום שלי זה להיות שופט. אני רוצה להמשיך לתואר שני, לעבור קורס הסמכה לשפיטה ולנסות את מזלי”.למרות ההתרגשות, לוי לא שוכח שמצפה לו תקופה מאתגרת בהתנגשות של המחלה עם המקצוע: “המהירות של להכין את המטלות ולדבר בבית המשפט תהיה אתגר לא פשוט. הדיבור שלי נדפק בגלל הפרקינסון ואני אמור לדבר מול השופטים ומול עורכי הדין אחרים. אני לא יודע איך אתמודד עם זה ואני מקווה שזה לא יהיה לי מכשול, ואם כן, אנשים יצטרכו להבין. אני מקווה שאנשים בעלי מוגבלות יקחו מהמקרה לי השראה ותהיה להם תקווה. לאלה שבדרך לשם אני אגיד שאין דבר העומד בפני הרצון. אני כבר לא יכול לחכות להתחיל לעבוד בתור עורך דין בתחום הפלילי ובהוצאה לפועל ודיני עבודה”.